• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2011-03-09 12:55:12

TrądzikTrądzik dotyka wiele osób. Często kojarzony jest jedynie z osobami młodyi, może jednak występować u osób w różnym wieku. Specjaliści podkreślają, że trądzik w ostrej postaci może być przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale nawet poważnych zaburzeń emocjonalno-socjalnych.

 

Przyczyną powstawania trądziku są zatkane pory. Trądzik występuje najczęściej u osób ze skórą łojotokową. Zwiększone wydzielanie łoju zatyka pory, co w konsekwencji powoduje stany zapalne. Salon kosmetyczny poznań podkreśla, że leczenie trądziku, zwłaszcza w zaawansowany stadium, może okazać siętrudne i długotrwałe. Niekiedy nawet wyleczony trądzik pozostawia blizny na całe życie. Medycyna estetyczna katowice podkreśla z kolei, że trądzik koniecznie trzeba leczyć.

 

Trądzik najczęściej pojawia się na policzkach, nosie i czole. Specjaliści wyróżniają kilka rodzajów trądziku i w zależności od tego dobierają leczenie. Podstawą każdego leczenia jest leczenie farmakologiczne, które ma wyeliminowaćstany zapalne. Kolejne zabiegi to między innyi zabiegi laserowe, peelingi, mikrodermabrazja.   .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trądzik
Nick: