• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2015-04-21 12:44:16

 

Skutki uboczne stosowania toksyny botulinowejToksyna botulinowa jest najsilniejszą trucizną biologiczną, jaką znamy obecnie. Produkuje ją beztlenowa bakteria przetrwalnikująca z rodzaju „Clostridium botulinum”. Co ciekawe, toksyna ta jest także z powodzeniem wykorzystywana już od wielu lat w medycynie. Główną branżą w jakiej ją spotkamy jest medycyna estetyczna poznań.

 

Obecnie jad kiełbasiany kojarzy nam się przecież głównie z popularnym botoksem na zmarszczki, ale warto wiedzieć, że sprawdza się także jako pomoc w migrenowych bólach głowy, zezie czy nadpotliwości. Chociaż zabiegi z jej udziałem, jakimi zajmuje się medycyna estetyczna poznań są bezpieczne i ściśle kontrolowane przez doświadczonego lekarza, to jednak toksyna botulinowa może wywołać określone skutki uboczne, do których zaliczamy: opadanie górnej powieki (nieprawidłowe podanie leku), zaczerwienienie skóry, asymetrię, opuchnięcia twarzy, bolesność, uczucie napięcia skóry.

 

W niewielkim procencie przypadków (u bardzo wrażliwych pacjentów), których kusi medycyna estetyczna poznań, mogą wystąpić także inne dolegliwości natury immunologicznej. Są to mdłości, wymioty, gorączka oraz wysypka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skutki uboczne stosowania toksyny botulinowej
Nick: