• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2015-04-21 12:04:55

 

Toksyna botulinowaToksyna botulinowa (inaczej: jad kiełbasiany) to kontrowersyjna substancja, jaką często wykorzystuje medycyna estetyczna poznań. W tej konkretnej branży znamy ją pod nazwą botox, gdzie służy do wypełniania zmarszczek i wygładzania skóry.

 

Działanie toksyny, produkowanej nota bene przez groźną dla zdrowia beztlenową pałeczkę bakterii z rodzaju „Clostridium botulinum”, polega na porażeniu mięśni poprzez zablokowanie przewodnictwa nerwowego i mięśniowego w miejscu jej wstrzyknięcia. Chociaż zastosowanie medyczne toksyny botulinowej było powszechne już w 1977 r., to dopiero w 2002 r. zawitała na dobre na salony, jakie posiada medycyna estetyczna poznań.

 

Szybko zyskała wierną rzeszę sympatyków i na stałe zadomowiła się w ofercie jako jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z upływającym czasem. Zastosowanie toksyny botulinowej jest jednak dużo szersze i nie ogranicza się tylko do poprawienia urody, jaką gwarantuje medycyna estetyczna poznań. Z jej pomocą można także leczyć zeza, nadpotliwość, migreny, ból karku czy szyi oraz blizny pooperacyjne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Toksyna botulinowa
Nick: