• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2012-01-27 10:13:32

Właściwości kolagenuOd wielu lat w polskiej kosmetyce naturalnej jak i w medycynie i chirurgii estetycznej używane są składniki pochodzenia naturalnego, które potrafią czynić cuda. Jedną z takich substancji jest kolagen, który ma właściwości ujędrniające i niejako wypełniające, gdyż kolagen poprzez swoje odbudowywanie się w tkankach jak skóra czy chrząstki i ścięgna.

 

To właśnie kolagen w skórze jest najczęściej komentowanym elementem w salonach kosmetycznych i kosmetologicznych. Kolagen jako synonim piękna i młodości ma również inne właściwości, których nie kojarzymy już z pięknem i młodością, a ze zdrowiem i funkcjonowaniem naszego organizmu.

 

Chodzi bowiem o kolagen, który współtworzy ścięgna, wypełnia śluzówki i pomaga rozciągać się naszym stawom – to on właśnie umożliwia nasze codzienne czynności i pozwala nam na zwykły, codzienny ruch bez bólu i niedogodności, które towarzyszyłyby nam gdybyśmy nie posiadali kolagenu w tkankach łącznych, chrząstkach i stawach. Jest to więc element, którego właściwości są nie do zastąpienia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Właściwości kolagenu
Nick: